Výplata v exekuci na účet, Běžný účet

19.4.2021 Běžný účet

Dobrý den, prosím o informaci, zda musím mít jako zaměstnanec běžný účet. Je někde uvedeno, že zaměstnavatel nemůže hradit výplatu skrze pokladnu? A ještě prosím o informaci, zda srážky ze mzdy při částce 25 tis pro exekutory, je částka pohyblivá a koncová částka je dle aktuální kalkulačky pro rok 2021? Moc děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

forma výplaty (hotově nebo na účet) je věcí dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem a ujednává se v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel nemá povinnost vyplácet zaměstnance hotově. Pokud nesouhlasíte s výplatou na běžný účet, pracovní smlouvu nepodepisujete. Výše nezabavitelného minima je mimo příjmu závislá též na počtu vyživovaných osob a typu vymáhaných pohledávek.