Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8952, Vyplatí se mi podat daňové přiznání?

Jak vyplnit daňové přiznání jako student s různými zaměstnavateli a slevou na studenta

14.2.2020 Daně

Dobry den, mam dotaz ohledne danoveho priznani, zda-li se mi jej vyplati podat. Jsem student, 25let. V prubehu roku 2019 jsem pracoval v lednu u jednoho zamestnavatele (HPP), pak mesic jsem si sam zaplatil zdravotni pojisteni, a pote jsem byl veden na UP. Do prace jsem nastoupil v kvetnu, byl jsem az do konce roku (taktez HPP) slevu na studentu jsem uplatnil u noveho zamestnavatele az asi od listopadu (studentem jsem byl od srpna 31.8.2019, predtim v r 2019 nikoliv). Musim podotknout, ze prijem jsem mel vzdy vyssi nez 10tis hrubehu. Dekuji a preji hezky den

Dobrý den,

daňové přiznání se Vám určitě vyplatí, neb jste v průběhu roku 2019 nevyčerpal celou slevu na poplatníka (24 840 Kč), kterou nyní můžete získat jako daňový přeplatek.