Jak se vyhnout vystěhování z bytu a ztrátě zaměstnání kvůli nezaplacenému nájmu?

Pokračování dotazu č. 9732: Tady je otázka jestli mám na zaplacení nájmu a jsem schopen splácet. Pokud nezaplatím nájem, tak mě z bytu vyhodí a z práce taky a už nebudu platit nic. Insolvence padne, za to já nemohu, jde vše nahoru, nájmy atd.

Dobrý den,

pokud by padla insolvence, vrátil byste se zpět do exekucí, což určitě nechcete. Pokud byste přišel o práci, dostal byste sice sociální dávky (podporu v nezaměstnanosti), nicméně exekuční srážky lze uvalit i na tyto dávky. V konečném důsledku by Vám tak zůstávalo mnohem méně než nyní v insolvenci a ještě byste neměl vidinu konce (takhle aspoň víte, že za 4 roky vše skončí a čeká Vás nový začátek).

Od 1/4 dochází ke zvýšení životního minima, tedy Vám bude v insolvenci zůstávat o pár stokorun více. Další možností jak si přilepši je sehnat si brigádu či lépe placenou práci (část peněz z vyššího výdělku by šla na insolvenci a část by Vám zůstala). Ohledně drahého nájmu - zkuste se podívat po práci, kde zaměstnavatel nabízí ubytování zdarma nebo za symbolický příspěvek (můžete jít třeba řídit autobus či tramvaj pro DP Praha - mzda 41 000 Kč a dotované ubytování za pouhých 2 000 Kč - zůstávalo by Vám 14 000 Kč a po odečtení bydlení 12 000 Kč).

Držím palce, nevzdávejte to!