Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #16168, Z účtu mi zmizely peníze

Z účtu mi zmizely peníze, Podvod

22.12.2021 Podvod

Dobrý den, měla jsem podezření na napadení mého účtu. Volala jsem do banky a žádala o zrušení odchozí platby, platba byla pouze blokovaná. Banka mi zablokovala kartu i účet, platba ovšem odešla, čímž jsem o peníze přišla. Mám šanci reklamovat postup banky? Prošetřuje to policie, banka mi reklamaci zamítla.

Dobrý den,

neznám detaily vašeho případu, ale obecně ne všechny odchozí platby lze pozastavit. Jaké napadení vašeho účtu máte přesně na mysli? Pokud by hacker prolomil zabezpečení banky (téměř nemožné) a vybral Vám peníze z účtu bez vašeho přičinění, pak za toto samozřejmě ručí banka a musí Vám škodu nahradit. Naopak pokud jste pochybila Vy (zaplatila jste podvodníkům dobrovolně, dala jste podvodníkům byť nevědomky přístup k vašemu účtu), banka škodu nehradí.