Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #18625, Zahraniční banka mi posílá peníze a chce poplatek

Zahraniční banka mi posílá peníze a chce poplatek, Podvod

28.7.2022 Podvod

Dobrý den, prosím, chtěla bych se zeptat - banka ze zahraničí mi má poslat větší obnos peněz, 450 tisíc eur, a chce po mně zaplatit poplatek za aktivaci 3 700 EUR, aby to mohli poslat. Prosím, když posílám platby do zahraničí, tak aktivní účet mám. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Dobrý den,

jedná se o podvod, kdy Vás kontaktoval neznámý cizinec a slíbil Vám zbohatnutí (dědictví, dar, atd.). Nikomu žádné peníze neposílejte a s podvodníky ihned přerušte komunikaci.