Ztracené peníze při mezinárodní platbě: Jak postupovat a jaké jsou možnosti náhrady?

16.3.2021 Platba

Dobry den, odesilal jsem z meho uctu v CSOB penize do Danska, konverze na EUR. Jednalo se o strandardni SEPA platbu, D+1. Platba nebyla na ucet pripsana ani za 23 dni. Nejdrive jsem pozadal CSOB o SWIFT konfirmaci MT103 a predal bance prijemce, ta mi vsak sdelila ze finance nelze dohledat a na jejich strane nejsou. CSOB mi sdelila ze zadny problem nevidi a ze penize odesly, ale prijemce na strane Danska je stale nema. Jiz jsem 23 dni bez techto financnich prostredku. CSOB se zastresuje vseobecnymi podminkami a ze ma na reklamaci 30 dni. Ja jako klient jsem nyni bez mych prostredku, ktere jsou nekde na ceste a nikdo nevi kde. Mám dotaz jak dále postupovat? Mám narok na nahradu skody v tomto pripade? A co se stane kdyz skonci lhuta 30 dni na reklamaci? Dekuji.

Dobrý den,

podejte reklamaci své bance, která vše prošetří. Je třeba vyčkat na výsledky šetření. V tuto chvíli nevíme, kde se stala chyba a kdo za ni může.