Zahraniční půjčka, Podvod

22.4.2021 Podvod

Dobrý den, žádal jsem na internetu o půjčku. Ozvali se mi ze zahraničí, že mi půjčí 23 000 EUR. Vypadalo to velice výhodné, zřídili mi účet v karibské bance, kde jsou tyto finance uloženy. Mám k účtu přístup. Později jsem zaplatil 530€ na účet, údajně jakysi registrační daňový poplatek s tim, že po zaplacení si budu moci peníze převést do ČR. Byl mi zaslán kód pro provedení transakce. Jakmile jsem chtěl potvrdit transakci, vyskočilo na mne okno, že mám provést jakýsi převod proti podvodu 1 250 EUR, a pak že si už peníze mohu přeposlat s dalším kódem. Nechci už posílat další peníze. Jsem stále ujišťován, že nic není podvod, že to jsou vše věci dané mezinárodním převodem. Co si o tom myslíte?

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, žádný účet v karibské bance nemáte, celou dobu s Vámi komunikují (i jménem banky) výhradně podvodníci, kteří z Vás budou pouze tahat peníze.