Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #4435, Založení účtu pro cizince

Je nabídka pronájmu bankovního účtu bezpečná a legální? Jak se vyhnout problémům a zároveň pomoci?

11.3.2018 Podvod

Dobrý den, touto cestou bych Vás chtěla poprosit o radu. Na email mi přišla tahle nabídka od paní, kterou jsem nikdy neviděla a ani jí neznám.

Dobrý den, jedná se o pronájem bankovního učtu. Bohužel mám po bývalém manželovi ruzne exekuce kvuli kterým prakticky nemůžu vlastnit bankovní učet protože mi ho hned blokují a dost mi to dělá problemy v podnikání. Momentalně žiju v Německu, podnikám v oblasti potravinářství a mam problem platit za faktury dodavatelum z ČR kvuli tomu že nemam česky učet, momentalné to třeba řešim posilanim přes western union dodavatelé mě tlačí na to abych je vyplácela normalné bankovním převodem. V připade pokud byste mi pomohla, založíte učet ke kteremu budu mít přistup přes internet banking (IB bude zaregistrovan na muj telefon kvuli sms). Není problem i nějaka smlouva pokud chcete. Já Vám zaručuji serioznost a spolehlivé vyplácení každý měsic po 14 000, mužeme se dohodnout že Vam pošlu třeba za 2 měsice předem na začatku. Pokud mate zajem, dejte vědet.

Vím, že se jedná o citlivou oblast. Proto se chci zeptat, na váš názor, zda je to pro mne nevhodná nabídka. Zda je to legální postup v takovém případě, jak uvádí paní, a zda pro mne z toho nemůže být v budoucnu velký problém. Z mé strany by byla možnost založit si nový účet, protože na stávající bych to nechtěla - jenže při založení jsou používány osobní údaje. A to je pro mne odrazující. Taky se chci zeptat, zda by nebyla nějaká jiná možnost, jak se díky tomuhle nedostat do problémů a zároveň paní pomoc. Např. nějaká karta, kde by se pří zakládání neuváděla osobní data, a ona jí mohla ve svůj prospěch používat a mne tak v budoucnu nezneužit. Za váš názor předem moc děkuji.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy Vás kontaktuje neznámý cizince ze zahraničí s příslibem snadného výdělku nebo zázračného zbohatnutí. Reálně z Vás ale bude tahat peníze a Vy neuvidíte ani korunu. Tyto podvody odhalíte velmi snadno, stačí si klást ty nejzákladnější otázky.

1) jak se cizinec dostal k Vašemu jménu a emailu?

2) proč by měl chtít pomoc zrovna od Vás?

3) v exekuce máte obstaven majetek a peníze (dokud nezaplatíte dluh) - s tímhle opravdu podnikat nelze

4) nic jako bezpracný výdělek neexistuje - těmto pohádkám nevěřte!

I kdyby vše byla pravda, jsou tu dva další problémy.

1) exekutor by nechal zablokovat i účet vedený na Vaše jméno (tedy smyšlený problém podvodníka to neřeší)

2) podvodník by si Vaším jménem mohl nabrat dluhy (přinejmenším čerpat účet do mínusu), které byste musela uhradit Vy