Můžu si založit běžný účet v zahraničí při exekuci v ČR?

Dobrý den, mám vedenou exekuci v ČR. Chtěl jsem se zeptat, jestli si i přesto můžu nechat založit běžný účet v jiné zemi např. v Rakousku, aniž bych tam bydlel či pracoval. A jestli exekutor zjistí, že mám vedený účet jinde. Děkuji.

Dobrý den,

většina bank v německy mluvících zemích (Německo, Rakousko, atd.) vyžaduje u cizinců doložení zdroje příjmů. Pokud v Rakousku nebydlíte ani nepracujete, pak Vás spíše odkáží na české banky. Nicméně exekutor Vám může nechat zablokovat účet i v Rakousku, takže byste si příliš nepomohl.