Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #23065, Založení živnosti v insolvenci

Založení živnosti v insolvenci, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 23055: Dobrý den, děkuji za odpověď. Ano, o povinnosti placeni sociálního a zdravotního i částce vím. Jen se obavám jak bych měl postupovat. Já jsem bez příjmu, jinam nemohu docházet a jediný přivýdělek by byl možný on-line z domova minimálně dalších 4 měsíců a více. Dělal jsem si průzkum trhu a nějaké poptávky na tvorbu webových stránek jsou, docela dost, takže myslím, ze by neměl být problém mít měsíčně do začátku řekneme kolem 15-20 tisíc čistého. Z toho řekneme kolem 7 tisíc poplatky. A splátka správci. Tady ale nevím. Správce mi říkal, ze když budu posílat částku 4 200 Kč, kterou vypočítali a je to hranice abych splnil 30 %, tak se on ani soud o nic nebude starat. Stačí když dojde tahle částka každý měsíc. Takže ze zbylé částky by to určitě nebyl problém měsíčně platit. Jenže naznačil prave něco s těmi 50-60 tisíci hrubého, že by to soud nejspíše chtěl, že jako OSVČ nemám dovolené atd. a vše si hradím sám a soud by tak prý mohl požadovat, aby byl příjem jako z klasické výplaty, třeba kolem 50-60 tisíc hrubého. Navíc by prý tady neplatila ta částka 4 200 Kč, ale nějaká jiná.

Dobrý den,

očekávat hrubý výdělek hned první měsíce po zahájení činnosti 50-60 000 Kč v situaci kdy jste po úrazu/dlouhodobě nemocen, nemůžete opustit byt, byl jste půl roku na podpoře v nezaměstnanosti a nenašel jste si práci je velmi optimistické. Samozřejmě bych Vám přál, aby se vše podařilo dle Vašich plánů. Ale toto se mi zkrátka zdá příliš ambiciózní. Lepší menší výdělek než žádný. Lepší se o něco pokusit než nedělat nic. Jen doporučuji mít správně nastavená očekávání.