Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1932, Zasílání peněz z Německa na účet v Česku

Zasílání peněz z Německa na účet v Česku, Běžný účet

21.5.2015 Běžný účet

Dobrý den, potřeboval bych poradit, nastoupil jsem do práce v Německu, mám bankovní účet u Reiffeisen banky v Č.Budějovicích, můžete mi prosím Vás poradit, jestli je možné peníze z Německa zasílat na můj účet a v jaké formě ho mám dát zaměstnavateli. Děkuji za radu a přeji hezký den. F.M.

Dobrý den,

ano, peníze posílat z Německa možné je, do kterékoliv banky v ČR. Svému německému zaměstnavateli uveďte číslo účtu ve formátu IBAN a dodejte i SWIFT (pro Raiffeisenbank je SWIFT RZBCCZPP, IBAN formát čísla Vašeho účtu získáte pomocí návodu zde).

Dejte pozor na poplatky za příchozí zahraniční (SEPA) platbu - u Raiffeisenbank je to 200 Kč, což je poměrně hodně (levnější je i jinak drahá Česká spořitelna - 100 Kč). Doporučuji zřídit účet u Equa Bank, kde je tato položka pouze za 9 Kč + mají velmi dobré kurzy, kterými se Vám každá výplata v EUR bude na koruny převádět. Vedení účtu jinak nic nestojí a kromě poplatku 9 Kč za příchozí zahraniční SEPA platbu jsou všechny tuzemské transakce zdarma a zcela bez podmínek.

Alternativně lze zvážit i nabídku FIO a ZUNO Bank (příchozí zahraniční platba zdarma či v řádu korun + vedení účtu zdarma).