Zasíťování pozemku, Reality

Sjednejte si hypotéku online
24.3.2022 Reality

Dobrý den, chci Vás požádat o radu ohledně postupu zapsání vkladu smlouvy o zřízení věcného břemene vedení inženýrských sítí (vodovod, kanalizace, plyn a NN) do katastru nemovitostí. Banka má v zástavě pozemek s novostavbou, od kterého vedou tyto přípojky přes další můj menší pozemek a dále do pozemku obce s hlavními sítěmi. Banka pro čerpání požaduje dát do zástavy i druhý můj pozemek nebo již zmíněný vklad věcných břemen. Protože nechci menší pozemek z důvodu plánovaného prodeje dávat do zástavy, potřebuj sítě zapsat do KN. Aktuálně mám sítě vybudované s tím, že vodovod (provozovatel obec), kanalizace (provozovatel obec) a plyn (provozovatel GasNet) jsou i geometricky zaměřené. S EONem je uzavřena smlouva o smlouvě budoucí a zaměření by mělo být v jejich režii, nicméně se nic neděje. Aktuálně jsem zaseknutý a nedokážu se pohnout dále, můžete mi prosím říci, jaké další kroky jsou potřebné pro úspěšné zapsání do KN? Děkuji Vám.

Dobrý den,

je to jak píšete. U vodovodu, kanalizace a plynu jste majitelem přípojky Vy (resp. osoba, který ji na své náklady vybudovala). VB tak řešíte Vy. Elektrickou přípojku buduje ČEZ a je tím pádem v majetku ČEZu. Věcná břemena na Váš pozemek ve prospěch ČEZu řeší ČEZ.