Založení transparentního účtu pro e-sportovou ligu: Registrace a zdanění darů

14.9.2020 Daně

Dobrý den, s partou známých jsme založili e-sportovou ligu, zisky nemáme a nejsme zatím nikde registrovaní, ale chtěli bychom udělat transparentní účet, kam by lidé mohli posílat finanční dary, pokud by chtěli. Můj dotaz tedy zní, je potřeba někde naší malou ligu někde zaregistrovat, abychom mohli přijímat dary a jak je to potom se zdaněním darů? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dary můžete přijímat jako fyzická i právnická osoba. Pokud byste provozovali podnikatelskou činnost jako FO či PO, daníte zisk (příjmy mínus výdaje). Naopak jako nepodnikající FO daníte dary od cizích sazbou 15% (daň z příjmu).