Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #23175, Zdanění investic u důchodce

Zdanění investic u důchodce, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
18.3.2024 Akcie a investice

Dobrý den, hodlám investovat v Investown. Je to investice do úvěru na nemovitost, jedná se o malé částky 5-10 000 Kč. Jak se daní výnos? Jsem nepracující důchodce, jiny příjem nemám. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zisk se daní v rámci daňového přiznání. Díky slevě na poplatníka nebudete reálně platit žádné daně až do výše celoročního zisku 205 600 Kč. Doporučuji maximální obezřetnost. Investice jsou rizikové, můžete přijít o vše. Pokud s investicemi teprve začínáte, zkuste to nejprve se svou bankou. Investujte jen takové peníze, o které můžete přijít, aniž by to ohrozilo Váš životní standard. Na spořicím účtu můžete stále bezrizikově získat 6,3%.