Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #21960, Zdanění úroků na Slovensku a daňový domicil

Zdanění úroků na Slovensku a daňový domicil, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
26.8.2023 Spoření

Dobrý den, jsem důchodce a kromě důchodu nemám žádný jiný příjem. Část úspor mám uložených přes českou pobočku ve slovenské bance VÚB. Bance jsem dodal daňový domicil a tak nemám úroky na Slovensku bankou VÚB zdaňované. Vím že musím úroky zdanit dle § 16a ZDP v ČR. Budu povinen podle výše uvedeného § zdaňovat tyto úroky, pokud nedosáhnou za rok 2023 částky 50 000 Kč? (§ 38g ZDP) Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako důchodce pravděpodobně nemáte jiné zdanitelné příjmy a díky slevě na poplatníka (30 840 Kč) tak reálně nebudete platit žádné daně z příjmů (včetně úroků VÚB) až do výše 205 600 Kč.