Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #18137, Zesplatnění kontokorentu a zápočet pohledávek

Zesplatnění kontokorentu a zápočet pohledávek, Běžný účet

9.6.2022 Běžný účet

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně insolvence. Jsme s manželem na počátku insolvenčního řízení, ještě soud nevyhlásil úpadek. V Komerční bance jsem měla kontokorent na 47 000 Kč. Na účtu jsem měla peníze 19 000 Kč. Jak soud vyhlásil zahájení řízení, banka si tyto prostředky zabavila, kontokorent zesplatnila a jsem na účtu v minusu 28 tis. Kč. Má na to banka právo? Nebude se to brát jako zvýhodnění věřitele? Nyní chtějí po mne ten kontokorent celý doplatit. Ale já přece již nesmím nic platit. Postupuji správně, že již nic nehradím a čekám na další postup soudu? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

banka postupovala správně (na zesplatnění úvěru a použití peněz z vašeho účtu na umoření dluhů - tzv. vzájemný zápočet pohledávek měla banka nárok). Správně jste postupovala i Vy, když jste odmítla zbytek dluhu uhradit - to v insolvenci udělat nemůžete, jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele.