Život s dlužníkem v exekuci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, já sama dluhy nemám, ale přítel je v insolvenci. Chtěli bychom se spolu sestěhovat do podnájmu, který by byl psaný na mě a všechen majetek také vlastním já (od nábytku až po elektroniku). Přítel nic hodnotného nevlastní. Vzhledem k tomu, že sama dlužník nejsem, záleží mi na mé finanční i majetkové bezpečnosti. Byť se přítel opravdu snaží udělat pro uspokojení věřitelů maximum, chci být připravena na vše. Chci se tedy zeptat - může toto společné bydlení ohrozit mě nebo pokud nic z domácnosti dlužník nevlastní, budu si ke všemu uchovávat faktury a nemám čeho obávat? Co se vlastně stane, kdyby byla insolvence zrušena během daných 5 let?

Dobrý den,

pokud by byla insolvence v průběhu oddlužení zrušena (pro neplnění podmínek, pro nepoctivý záměr), věřitelé by pravděpodobně začali své pohledávky vymáhat exekučně. Život ve společné domácnosti s dlužníkem v exekuci může být poměrně komplikovaný (hrozí mobiliární exekuce, proti které se spolubydlící může bránit doloženými doklady za jím nakoupený majetek).