J&T BANKA

Kód banky: 5800
Internet: www.jtbank.cz více informací více

Expertní hodnocení redakce banky.cz

Privátní banka spadající do silné česko-slovenské finanční skupiny JT. Klientům své dveře otevírá u investic kol 0,5 mil. Kč. Mimo široké možnosti investování do rozličných finančních instrumentů bude pro většinu běžných klientů zajímavá nabídka tradičních bankovních spořicích produktů (nejznámější terminovaný vklad Clear deal či méně známý spořicí účet s 3 měsíční výpovědní lhůtou). Úrokové sazby jsou zde jedny z nejlepších na trhu.


O bance

Akciová společnost J&T Banka vznikla v roce 1998 a od této doby působí na českém trhu. Tato společnost se vyznačuje hlavně svými poměrně vysokými požadavky na klientelu, což zapříčiňuje tu skutečnost, že má pouze vysoce privátní klienty. Banka ve svém působení využívá zejména synergií s korporátními investicemi. V neposlední řadě je předmětem jejího zájmu také finanční inženýrství, které zaručuje této bance poměrně slušné zisky. Historie tohoto bankovního institutu je spojena hlavně se skupinou J&T, která v České republice vzniká již v roce 1994, na Slovensku tomu bylo o rok později.


Skupina J&T je velmi silným složením finančníků, která nabízí svým klientům kromě klasických bankovních služeb také investování anebo podílení se na investicích v různých investičních fondech a jiných investičních příležitostech. Aktivity skupiny lze prakticky rozdělit do několika spekter. Tím prvním je bankovní společnost J&T, která poskytuje standardní bankovní služby. Dále lze jmenovat působení skupiny J&T v realitním sektoru při financování realitního developmentu a různých podnikových akvizic.


V současnosti vlastní skupina J&T hned několik strategických bankovních domů po celé Evropě a v několika státech Asie. Jsou jimi například J&T Bank Switzerland Ltd. anebo J&T Bank v Rusku. Skupina J&T mimo jiné se svými klienty také spolufinancuje určité projekty v průmyslové oblasti a v oblastech real estate.


Ve vedení banky se nachází představenstvo o čtyřech členech. Dále na fungování tohoto bankovního institutu dohlíží dozorčí rada, v níž je celkem devět členů. Chod banky řídí generální ředitel, který je řazen do managementu banky.


Klientela J&T je většinou tvořena lidmi, kteří disponují určitým kapitálem, který poté mohou prostřednictvím služeb J&T Banky zhodnocovat. Banka je schopna svým klientům vést klasické účty, zajistit domácí i zahraniční platební styk a v neposlední řadě poskytuje také soukromé trezorové schránky a možnost provádění operací v hotovosti. Pro své stálé klienty má také nabídku několika zajímavých bonusových služeb a účtů. Jako příklad může sloužit takzvaná nabídka pro klienty HSBC Premier. Podmínkou využívání balíčku v rámci těchto služeb je to, že prostředky, jež bude mít klient uloženy v této bance, musí dosahovat výše 1 000 000 korun. V rámci balíčku je zahrnuto vedení zahraničního a tuzemského bezhotovostního styku, vkladový účet, termínované vklady získání karty MasterCard Standard a další služby.


 
Air Bank Bank Gutmann Aktiengesellschaft Bank of Tokyo-Mitsubishi BNP Paribas Fortis SA/NV Citibank COMMERZBANK Aktiengesellschaft Crédit Agricole Česká exportní banka Česká národní banka Česká spořitelna Českomoravská stavební spořitelna Českomoravská záruční a rozvojová banka Československá obchodní banka Deutsche Bank Equa bank Evropsko-ruská banka Expobank Fio banka GE Money Bank HSBC Bank plc - pobočka Praha Hypoteční banka ING Bank N. V. J&T BANKA Komerční banka mBank Meinl bank Modrá pyramida stavební spořitelna Oberbank AG Poštová banka, a.s. Poštovní spořitelna PPF banka PRIVAT BANK AG Raiffeisen stavební spořitelna Raiffeisenbank Raiffeisenbank im Stiftland eG Royal Bank of Scotland Saxo Bank A/S Sberbank CZ Stavební spořitelna České spořitelny Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe UniCredit Bank Volksbank Löbau-Zittau eG Všeobecná úverová banka Waldviertler Sparkasse von 1842 AG Western Union International Bank Wüstenrot - stavební spořitelna Wüstenrot hypoteční banka Zuno