Flexi životní pojištění s připojištěním k pracovní neschopnosti - Jak ovlivnit nevyplacení částky za léčbu?

Životní pojištění od expertů
8.1.2015 Pojištění

Dobry den, mam u vasi spolecnosti Flexi životní pojišťéní s připojišténím k pracovní neschopnosti. Tohle pripojišténí jsem čerpala v prvni poloviné loňskeho roku, ale vzhledem ke špatne diagnoze, kterou mi napsala doktorka, mi nebylo vše proplaceno.Jak mohu ovlivnit toto pochybeni? A zadam o zaslani seznamu nemoci, které neproplácíte, protože na tuto skutečnost jsem nebyla upozornéna pri zakládání připojišténí. Naopak jsem byla ubezpečena, že častka na den x pocet dní mi bude vždy vyplacen. Chci vaše vysvétlení, protože mi to připadá jako klamání klienta. Předem dekuji za odpovéď.

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, jsme pouze poradenský portál - kontaktujte přímo pojišťovnu či zprostředkovatelskou firmu, která Vám pojistku sjednala. Nicméně obecně, výplata pojistného plnění u životního pojištění je vždy vázána na přesnou diagnózu stanovenou lékařem. Pokud tedy lékař stanovil špatnou diagnózu, bude třeba se obrátit přímo na lékaře a žádat nápravu u něj. Po korekci diagnózy bude pojišťovna schopna korigovat výplatu pojistného plnění.

Dále připomínám, že kapitálové/investiční životní pojištění je velmi špatný produkt, hraničící s podvodem na lidech. Je to tak špatný produkt, že by si ho nikdo nesjednal dobrovolně - proto mají poradci nutící takto špatné produkty klientům z každé uzavřené pojistky obrovské provize.