Zvažujete přechod k Equa bank? Zjistěte, zda je bezpoplatkovost trvalá a kde najdete jejich pobočku ve Zlínském kraji!

21.4.2015 Banka

Dobrý den, na konci roku 2014 jsem si zřídila osobní účet u mBank. Její bankomat nemám ve svém městě (Uherský Brod), v obchodech platím hotově a ne kartou, tudíž mám měsíčně poplatek za výběr z jiného bankomatu - 9 Kč (s tím jsem dopředu počítala). Tento měsíc mám však i poplatek za kartu -29 Kč. Nechápu, proč a jestli to bude pravidelně. V současné době se jeví jako vhodná nízkonákladová banka Equa bank (žádné poplatky) - má smysl k ní přejít? Obávám se, aby ta bezpoplatkovost nebyla pouze dočasná s cílem nalákat co nejvíce nových klientů. Ještě nedávno bylo např. podmínkou zaslat více než 10 000 Kč na účet, a pak teprve byly výběry z jiných bankomatů zdarma. Proto jsem si tuto banku nezvolila. Teď váhám, zda přejít či ne. Kde je kamenná pobočka Equa bank ve Zlínském kraji (Zlín?)? Děkuji.

Dobrý den,

mBank jsem dlouho fandil, ale tímto u mě co se běžného účtu týče taktéž skončila, dokud tento měsíční poplatek neodstraní (ano, poplatek 29 Kč se účtuje za každý měsíc, kdy kartou utratíte méně než 500 Kč). Viz článek Mizím z mBank.

Nabídka Equa Bank je nyní bezkonkurenčně nejlepší a zatím ji žádná jiná banka nedorovnala (druhé místo dávám FIO, která má zdarma jen výběry ze své sítě bankomatů). mBank byla špičkou na trhu zhruba 2008-2012 ve všech segmentech (běžný účet, hypotéka, spořicí účet). Nyní tuto roli převzala Equa Bank. Pobočku mají ve Zlíně na adrese J.A. Bati 5648 (areál Svit, č. 32). Smysl k nim přejít rozhodně má, já osobně tak učinil již před dvěma měsíci a nelituji.

Typickým klientem moderní nízkonákladové banky je flexibilní a vzdělaný jedinec, který si zhoršených podmínek všimne a reaguje na ně změnou banky. mBank s poplatkem 29 Kč (stejně jako klamavou reklamou na svém webu, kde neustále opakuje "mkonto zdarma" a o těch 29 Kč se pomalu nedočtete ani malým písmem pod čarou) udělala hrubou chybu, kterou snad žádná jiná banka podobného ražení (Air-Bank, FIO, ZUNO, Equa) nebude opakovat.