Jak získat hypotéku v České republice, pokud máte veškeré doklady v anglickém jazyce?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den mam k vam dotaz ohledne hypoteky pracuji v zahranici mam veskere doklady v anglickem jazyce chtel bych zadat v ceske repub.o hypoteku muzete mi poradit ktera banka je akceptuje a nebo kde se daji prelozit dekuji predem

Dobrý den,

pokud budete kupovat nemovitost v ČR s českou kupní smlouvou, budete potřebovat přeložit do českého jazyka jen potvrzení o příjmu (kde musí být specifikováno, že nejste ve zkušební lhůtě, ve výpovědní lhůtě a že smlouva je na dobu neurčitou). Dobré je kontaktovat přímo banku, u které si chcete vzít úvěr, a přesně se dohodnout, jaký překlad je pro ni akceptovatelný (ověřený notářem či méně formální).

Pokud budete kupovat nemovitost v zahraničí v EUR, je dobré zvážit, zda-li se hypotéka v korunách vyplatí. EUR/CZK je nyní na 27,5 (uměle oslabeno intervencemi ČNB) - v létě příštího roku se očekává posílení až k 25. Koruny pro Vás budou dražší a máte-li příjem v EUR a platíte-li nemovitost v zahraničí v EUR, dluh vám vlivem kurzového rozdílu naroste sám od sebe.