Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2083, Životní pojištění - výplata

Pojišťovna AXA v Ostravě zdržuje, lze podat stížnost přes ČNB?

Životní pojištění od expertů
24.7.2015 Pojištění

Pokračování dotazu č. 2082: Vše bylo několikrát zkontrolováno a je v pořádku. jde o zdržování ze strany pojišťovny AXA, pobočka Ostrava. Je možné podat stížnost i přes ČNB?

Dobrý den,

doporučuji v prvním kroku problém řešit s centrálou (může se jednat pouze o selhání jednotlivce na pobočce) a pokud toto nebude mít úspěch, lze se samozřejmě obrátit i na ČNB coby dohledový orgán nad bankami a pojišťovnami. Můžete Axe zmínit v emailu směřovaném na centrálu, např.: "nebude-li problém, vyřešen do 14 dní, podám stížnost na ČNB".