Pojišťovna hradí výjezd security za nezajištěné okno?

Životní pojištění od expertů
20.2.2016 Pojištění

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda Vaše pojišťovna hradí z pojistky na blbost, výjezd security. Při odchodů z práce jsem zavřela okno, ale nezajistila prý dostatečně okno, v noci byl velký vítr, že se okno otevřelo a vyvolalo poplach, zaměstnavatel mi to chce dat uhradit výjezd. děkuji za brzkou odpověď

Dobrý den,

nejsme pojišťovna, ale poradenský portál. Bude záležet, jaké máte přesně sjednané pojistné podmínky a výluky, ale obecně tzv. pojistka na blbost (za škody způsobené v běžném občanském životě) se nevztahuje na škody způsobené zaměstnavateli. Na to je pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli.

Záleží vždy na vztazích se zaměstnavatelem, ale ve Vašem případě vidím dvě situace - buď jste okno zavřela nebo jen přivřela. Pokud jste okno zavřela a silný vítr ho otevřel, nebude to na Vaši odpovědnost - škoda byla v tomto případě způsobena tzv. vyšší mocí. Je to podobné, jako když dopravce nedoveze náklad do cíle včas např. z důvodu přírodní katastrofy - také ve většině případů rozumně napsaných kontraktů škodu/penále nehradí, protože to byla ona tzv. vyšší moc.