Jakou mám pojistku?, Pojištění

Životní pojištění od expertů
22.2.2016 Pojištění

Dobrý den, kde bych prosím Vás zjistila podle čísla účtu a variabilního symbolu, o jakou "pojistku" se jedná. Mám zadáno trvalým příkazem ale nemohu dohledat žádnou smlouvu. Moje finanční poradkyně mi ji taky nemá a já jsem bezradná co ted??? děkuji

Dobrý den,

komu posíláte každý měsíc peníze dle variabilního symbolu či čísla účtu bohužel nezjistíte.

Obecně pojistky mající smysl jsou: povinné ručení na auto, pojištění živelné události na nemovitost a pojištění zdravotních výdajů v souvislosti s provozováním extrémních sportů v zahraničí (horolezectví v Himalájích). Všechny ostatní produkty, zejména různé druhy kapitálových a investičních životních pojištění, smysl nemají a jsou pro Vás extrémně nevýhodné. Tyto produkty lidem tlačí zejména tzv. finanční poradci, kteří z toho mají vysoké provize. Jinak by si nikdo takto nevýhodné produkty dobrovolně nesjednal.

Doporučuji náš článek Finanční poradenství po Česku. Prvním krokem pojistné očisty je zbavení se svého finančního poradce. Vy si opravdu myslíte, že to někde s Vašimi penězi myslí upřímněji než Vy sama? :)