Mám šanci na hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Mám šanci získat hypotéku, když polovina nemovitosti je v zastavena díky dluhům bývalého manžela. Chtěla bych tím vyřešit vypořádání s bývalým manželem a tím i zaplacení dluhu a dále rekonstrukci domu,. Jedná se cca o 500 tis Kč. Dluhy bývalého manžela vznikly až po rozvodu. Děkuji

Dobrý den,

situace není neřešitelná leč bude komplikovanější. U hypotečního úvěru ručíte nemovitostí, která má určitou hodnotu a ta by měla být vyšší než je výše úvěru. Onu hodnotu pro banku spočítá odhadce nemovitostí, který samozřejmě ve výpočtu zohlední i onu zástavu. Více v našem článku "Oceňování nemovitostí z pohledu bank a pojišťoven".

Tedy např. rodinný dům včetně pozemků má hodnotu 2 mil. Kč, zástava je na 0,5 mil. Kč, výsledná hodnota bude v intervalu 1-1,5 mil Kč. podle výše diskontu za komplikace se zástavou. Banka tedy v tomto případě půjčí max. 1-1,5 mil. Kč, spíše dnes méně (80-90% LTV).