Pojištění trvalých následků po operaci kolene - platí i podruhé?

Životní pojištění od expertů
28.6.2016 Pojištění

Dobrý den, před lety jsem podstoupil operaci kolene a uplatnil jsem u pojištovny trvalé následky, bylo mi vyplaceno několik tisíc korun. Nedávno jsem podstoupil stejnou operaci stejného kolene, bylo mi řečeno, že jsem uplatnil trvalé následky na toto koleno a tím pádem nemám nárok na žádné peníze. Je tomu skutečně tak? Děkuji

Dobrý den,

tady bude záležet na konkrétní pojišťovně, typu pojištění a podmínkách Vaší smlouvy. Každá pojišťovna a každý produkt má jiné pojistné podmínky. Nechat si dvakrát operovat koleno mi přijde z pohledu pojišťovny ještě akceptovatelné. Pokud byste si ovšem nechával operovat koleno každý rok, již by se nejednalo o nahodilé riziko, ale jistotu, což obecně pojistitelné není.