Rozestavěný dům, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
16.10.2016 Hypoteční poradna

Dobrý den, chci prefinancovat hypoteku, ale nevím, zda lze. Zbývá doplatit cca 1,2 mil. Kč. Stavbu dokončenou nemáme. Ani zkolaudováno. Příjmy máme 30 t a 20 t. Chtěli bychom si tedy vzít něco navíc, aby to celkem dělalo 3 mil. Hodnota domu musí být jaká, aby jsme dosáhli této částky? A co když banka nepůjčí? Jsou ještě nějaké možností?

Dobrý den,

max. výše úvěru ku hodnotě nemovitosti je 95%, pro slušný úrok 90%. Tedy pro úvěr 3 mil. Kč musí mít dům s pozemkem hodnotu 3,33 mil. Kč. Refinancovat nezkolaudovaný dům, resp. dům nezapsaný v katastru, může být problém. Banka potřebuje zástavu, a tou dům nezapsaný do katastru není (lze ručit jen pozemkem nebo si do katastru nechat zapsat aspoň rozestavěnou stavbu - ta nějakou hodnotu má, ale samozřejmě menší, než hodnotu dostavěného domu). Pokud banky více nepůjčí, spásu u nebankovních společností bych rozhodně nehledal - nejrychlejší cesta, jak přijít o střechu nad hlavou.

Vyplňte prosím formulář hypoteční kalkulačka a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.