Zkušební doba, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
21.10.2016 Hypoteční poradna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Vlastním s manželem rodinný dům. Rozvádíme se a manžel po mě chce vyplatit. V tom problém není, ale já podala výpověď z pracovního poměru a budu končit (pracuji zde 16 let) a od 1.12. nastupuji do jiného zaměstnání. Dostanu hypotéku, když budu mít pracovní smlouvu zpočátku na rok s tříměsíční zkušební lhůtou? Poté by mi měli smlouvu dát na dobu neurčitou. Prosím o radu, potřebuji mít jistotu, že ty peníze dostanu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

budete-li žádat o hypotéku u své stávající banky (u které máte veden běžný účet a chodí Vám na něj mzda), pak se možná banka obejde bez potvrzení o příjmu ze mzdové účtárny zaměstnavatele (neboť zná vaše finanční poměry) a úvěr získáte.

Požádáte-li o úvěr v jiné bance (kde Vás neznají) či bude-li vaše stávající banka potvrzení o příjmu vyžadovat, pak úvěr bohužel nezískáte, neboť mzdová účtárna kromě výše čistého příjmu potvrzuje i to, že nejste ve zkušební či výpovědní lhůtě (v obou případech banky úvěr neposkytnou).

Doporučuji tedy vyčkat 3 měsíce na uplynutí zkušební lhůty, jinak nebudete mít 100% jistotu.