Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3173, Propadnutí rezervační zálohy

Propadnutí rezervační zálohy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
17.11.2016 Hypoteční poradna

Dobrý den, prosím Vás laskavě o informace. Před 2 měsíci jsme si rezervovali byt, který chceme koupit a vzít si na něj hypotéku. Tu nám ještě před rezervací předběžně schválili. Dva týdny podání žádosti, kdy se nic nedělo, jsme banku (Monetu) začali uhánět. Po třech týdnech udělali odhad a slíbili, že už to půjde rychle. Až po odhadu od nás začali postupně chtít dokumenty. Já jsem OSVČ a manžel je jednatel firmy. Nyní je to skoro 2 měsíce a stále se nic neděje. Nám ale propadne rezervační záloha. Vůbec nevíme, co máme dělat. Prosím, můžete nám poradit, jak máme postupovat?

Dobrý den,

předběžné schválení je bohužel nezávazné a nevymahatelné. Kdyby Vám banka vystavila závazný příslib hypotéky za konkrétních podmínek, dala by se vymáhat škoda vzniklá z neudělení hypotéky a z toho plynoucí ztráty zálohy.

Nechat Vás čekat 2 měsíce je vysoce neseriózní přístup ze strany banky - standardně celý proces přidělení hypotéky nezabere déle než dva týdny. Kolik dní zbývá do propadnutí zálohy? Můžete zkusit oslovit jiné banky - doporučuji UniCredit Bank 1,29%, Wüstenrot 1,49%, Fio banku 1,68% nebo mírně dražší Hypotéční banku za 1,89%, která umí rychle řešit i méně standardní situace. Nebo dále tlačit na MONETA Money Bank.