Banky.cz Bankovní poradna zdarma #322, Dotaz v bankovní poradně

Investiční zlato v ČS - podmínky prodeje a další banky, které se tím zabývají

Dobrý den přeji. Dnes jsem četl v deníku Právo článek o zahájení prodeje investičního zlata v ČS, kde nejsou pochopitelně uvedeny konkrétní obchodní a prodejní podmínky. Na www stránkách jsem také nic nenašel. Žádám Vás o jehich zveřejnění, nebo zaslání. také by mne zajímalo, zda jste první banka, která se k tomuto rozhodnutí odhodlala, nebo zda už i jiné banky se s prodejem invest. zlata také zabývají. Jejich seznam máte uveden vlovo od tohoto prostoru pro dotazy. Děkuji za věřím brzkou odpověď.

Dobrý den,

nejsme Česká spořitelna ani jiné banka, ale pouze internetový bankovně poradenský portál. Investiční zlato banky běžně retailovému segmentu nenabízejí, spíše tento typ investice cílí na prémiové klienty. Kromě České spořitelny je však nyní možné jako běžný klient koupit investiční zlato ještě např. u JT Bank, kde výše investice začíná na cca. 90 000 Kč za 100g slitek. U ČS je investice možná již od výše 10g slitku (cca. 9 000 Kč), kupní smlouvu lze uzavřít osobně na vybraných 77 pobočkách, fyzické převzetí či odprodej se pak realizuje pouze na dvou pobočkách Rytířská 29, Praha a Kounicova 4, Brno.