Jak ovlivní povinnost platit výživné mé příjmy po skončení oddlužení?

Dobrý den, 3 roky mám povoleno oddlužení, ve kterém mám 1 vyživovací povinnost (dceru). Dcera je již zletilá, nebydlíme ve společné domácnosti a nyní proběhlo soudní řízení ohledně výživného na dceru. Usnesení jsem poslala insolvenčnímu správci a dále předala mzdové účetní. Ta mi sdělila, že už mám srážky ze mzdy (oddlužení) a další srážky už provádět nemůže, takže výživné budu muset platit z částky, která mi zůstává (ze mzdy). Z výplaty 9 600 Kč musím zaměstnavateli platit částku za stravenky v hotovosti cca 1 000 Kč, takže mi zůstává 8 600 Kč - a z této částky bych měla platit 1 500 Kč výživné. To by mi zůstalo 7 100 Kč. Je to možné? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

výplatu alimentů lze řešit několika způsoby. 1) vyplácí je zaměstnavatel coby přednostní srážku a zbytek posílá insolvenčnímu správci 2) celá srážka se posílá správci a ten vyplácí alimenty 3) alimenty platíte Vy ovšem ze zvýšeného nezabavitelného minima. Nezabavitelné minimum (kolik Vám zůstává) ve výši 9 600 Kč odpovídá čistému příjmu 13 000 Kč a jedné vyživovací povinnosti. Je-li tomu tak (máte-li příjem 13 000 Kč), pak z částky 9 600 Kč platíte výživné dceři přímo Vy. Bez dcery by totiž nezabavitelná částka činila pouze 8 600 Kč (dostávala byste méně).