Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #6618, Blokace na účtu za platbu kartou

Blokace na účtu za platbu kartou, Platba

23.5.2019 Platba

Dobrý den, o víkendu jsem platil kartou on-line do ciziny. Peníze mi byly blokovány. Po čtyřech pracovních dnech se to ještě neodeslalo. A dnes byla ta sama částka stržena z účtu k prodejci. Banka mi řekla, ať si počkám až peníze zmizí z blokace, a pak ať zažádám o vracení. Nejde to udělat nějak jinak pokud jsou peníze ještě v blokaci?

Dobrý den,

bohužel nejde. Blokace a strhávání peněz za platby kartou jsou plně v rukou prodejce, kterému jste platbu autorizoval. Vámi popsaný postup výše samozřejmě značí velmi neseriózní přístup ze strany prodejce (a je už jedno jestli úmyslně či vlivem pouhé technické chyby).