Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #4277, Blokace peněz na účtu za platbu kartou

Blokace peněz na účtu za platbu kartou, Platba

31.1.2018 Platba

Dobrý den, včera jsem se pokusil provést internetovou platbu. Kdykoliv kdy jsem se o to pokusil napsalo mi to "platba neúspěšná prosím zkuste později". Zkusil jsem to takhle 4x za celý večera poté jsem se rozhodl podívat na svůj bankovní účet. 4x mi bylo strženo 1 200 korun z mého účtu a digitální produkt jsem neobdržel. Když jsem kontaktoval banku řekla, že peníze jsou v "bloku" a že by měly být volné až za týden anebo že mám kontaktovat obchodníka, aby to odblokoval rychleji. Obchodník řekl, že to je rozhodnutí banky. Chtěl bych se zeptat, jestli peníze opravdu přijdou zpátky do týdne (kdy blokace expiruje),  když obchodník transakci zamítl. A jestli se to nedá nějakým způsobem zrychlit ? Děkuji.

Dobrý den,

při platbě kartou je nejprve provedena blokace peněz na účtu a peníze z účtu odcházejí k obchodníkovi až později. Peníze Vám tak z účtu fyzicky neodešly, jen tam máte tu blokaci (která momentálně snižuje Váš "disponibilní zůstatek" a v příštích dnech expiruje). Urychlit to bohužel nejde.