Exekutor a účet v insolvenci: Co se stane po skončení a jaké jsou moje možnosti?

29.1.2023 Běžný účet

Dobrý den, pravidelně sledují zdejší poradnu (naprosto skvělá věc s mnoha radami - velký dík Vám). Čtu zde, že exekutor může blokovat účet když jsem v insolvenci - účet jsem si zařizoval právě až v insolvenci s vědomím, že mi exekutor účet nemůže zablokovat. Co je to s prominutím za blbost - když z účtu nemůže stejně nic vzít? Z účtu provádím 90% plateb. Účet mám již dva roky. Je reálné, že by mi exekutor ještě účet zablokoval? A jak je to po skončení insolvence? To mi může taky účet exekutor zablokovat? Chci po skončení insolvence požádat soud o zastavení exekucí. Když mé žádosti soud vyhoví a všechny exekuce zastaví, tak už se mi tzv. nemůže nic stát, že?

Dobrý den,

během insolvence je výkon exekucí dočasně pozastaven. Exekutor může blokovat účet, ale nemůže z něj strhávat peníze. Proč by to exekutor dělal? Pokud by vaše insolvence skončila neúspěšně, obnovil by se výkon exekucí a exekutor by hned mohl strhnout peníze z účtu. Stát se to může ale nemusí. Pokud by Vám exekutor účet zablokoval, obratem byste si požádal o chráněný účet, který je exekutory nepostižitelný. Po úspěšném ukončení insolvence a prominutí dluhů požádáte o zastavění všech exekucí. Exekutor Vám nebude moci strhávat žádné peníze (dluhy budou prominuty).