Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17056, Budu mít daňový přeplatek?

Jak uplatnit daňovou slevu na poplatníka při změně zaměstnání a pobírání podpory?

27.2.2022 Daně

Dobrý den, od ledna do dubna 2021 jsem byla zaměstnána. Od května jsem vedena na ÚP. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s daňovou slevou na poplatníka. Za čtyři měsíce jsem tedy uplatnila částku 10 385 Kč. Mám nárok na nějakou vratku, i když jsem zbytek roku byla na ÚP a pobírala podporu či nikoliv? Děkuji

Dobrý den,

máte nárok na slevu na poplatníka v plné celoroční výši (nehledě na ÚP). Pokud jste měla v období leden-duben 2021 vyšší příjmy a byly Vám i po uplatnění slev sráženy zálohy na daň z příjmu, budete mít daňový přeplatek. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání