Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #13320, Částečný odkup Investiční životní pojištění

Částečný odkup Investiční životní pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
7.3.2021 Pojištění

Dobry den, potrebuji poradit jak je to s danemi, kdyz jsem v minulem roce mela castecny odkup z investicniho zivotniho pojisteni bez zaniku pojistne smlouvy. Danove odpocty jsem neuplatnovala. Pojisteni si platim v zahranicni pojistovne (v ramci EU), vyplacena castka mi prisla na ucet v ceske bance. Dle moji mzdove ucetni si musim podat danove priznani a tento prijem zdanit 15%. Dle moji financni poradkyne z pojistovny to zdanovat nemusim. Opravdu nevim, kdo ma pravdu a zda-li nejak tento prijem v DP zohlednit. Dekuji.

Dobrý den,

při předčasném ukončení pojistné smlouvy se vracejí daňové odpočty a dodaňují se příspěvky zaměstnavatele za posledních 10 let. Částečný odkup IŽP je třeba zdanit (sazbou 15% se daní výnos, tedy hodnota odkupu po odečtení zaplaceného pojistného).