Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #6142, CDCP a účty v nezařazené evidenci

CDCP a účty v nezařazené evidenci, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Pokračování dotazu č. 6139: Hezký den, děkuji za odpověď. Ještě by mě zajímalo, co se děje a bude dít s akciemi, které se nechají na nezařazeném účtu, jak tam mohou být dlouho aniž by se znehodnotily, propadly apod. A další dotaz - pokud se založí majetkový účet v CDCP, musí se obchodovat s akciemi, nebo mohou na tom účtě prostě být. Platí se nějaký měsíční, roční poplatek za vedení účtu? Děkuji Jitka

Dobrý den,

akcie v nezařazené evidenci mohou být libovolně dlouho, nepropadají, neznehodnocují se (resp. cena je závislá na vývoji trhu - může růst i klesat). Jediným omezením je, že s těmito akciemi nemůžete volně nakládat.

Akcie se stejně budou muset jednou přiřadit na něčí řádný majetkový účet v CDCP (Váš nebo Vašich dědiců). Není tedy nač čekat, převod na Váš majetkový účet určitě doporučuji.

Založení majetkového účtu stojí cca 100 Kč. Neplatí se žádné měsíční ani roční poplatky, s akciemi nemusíte obchodovat - mohou tam jen tak bezplatně ležet.