Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #16970, Chci kapitálové životní pojištění

Chci kapitálové životní pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
22.2.2022 Pojištění
Dobrý den, mám relativně konkrétní, primitivní dotaz. Nikde na netu není žádná explicitní odpověď. Zeptám se tady - mám rizikové životní pojištění. Uvažuji o tom, že bych ráda kapitálové životní pojištění. Je možné stávající pojištění takříkajíc převést do jiného? Společnost nn bohužel KŽP již neposkytuje, tudíž bych musela jinam. Nebo je nezbytné si založit další a zdůraznit, že chci to kapitálové (a mít dvě)? První ŽP jsem si zakládala bez jakýchkoliv pokročilejších znalostí, důvěřovala jsem paní v bance a všeobecně mi není moc komfortní se ptát někoho osobně... Omlouvám se za tak debilní dotaz, nicméně já všelijakým růžovým formulářům a podobným věcem opravdu neholduji... Předem děkuji za odpověď ve srozumitelném jazyce. :-)

Dobrý den,

kapitálové/investiční životní pojištění je extrémně nevýhodný produkt, nejhorší možná volba (vysoké náklady, nízký výnos). Rizikové životní pojištění má smysl - kryje rizika invalidity, úmrtí, atd. Pro spoření či investování je KŽP/IŽP velmi nevhodné.