Co se stane, když přijde na chráněný účet větší částka než je trojnásobek životního minima?

Dobrý den, přijde-li na chráněný účet větší částka než je trojnásobek život. minima, např. o 2 tis. více, dle kalkulace z výplaty, sebere exekutor i ony? To mi pak nezbude ani na dopravu. Je to absurdní. Já to mám hlavně za úřední poplatky, teda za kus lejstra a penále (lichva), to je pak nekonečné. Nezabavitelné min. se totiž počítá z čisté mzdy a kalkulačka vygenerovala částku vyšší. Děkuji.

Dobrý den,

na účet Vám více než nezabavitelné minimum z výplaty přijít nemůže (vše nad tuto hranici srazí mzdová účtárna). Pro exekutory bude chráněný účet nedoknutelný. Původ a oprávněnost dluhu exekutor neřeší (on pouze vymáhá soudem posvěcenou částku).