Jak získat peníze zpět za omylem zaplacenou pokutu na Magistrát hlavního města Prahy?

26.1.2019 Platba

Dobrý den, dnes jsem platil pokutu za syna na Magistrát hlavního města Prahy. Omylem jsem zadal kód banky 0600 místo PPF banky a.s. (6000). Prosím poraďte, jak získat peníze zpět na můj účet. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

protože je dnes sobota a platební styk probíhá pouze v pracovní dny, peníze ještě neopustily Vaši banku. Některé banky (např. Equa bank) umožňují stornovat platbu jedním klikem přes internetbanking (do momentu, než peníze opustí banku). Jinde je třeba kontaktovat neprodleně telefonickou podporu a dostavit se v pondělí ráno na pobočku. Jakmile peníze banku opustí, je jejich návrat výrazně komplikovanější - v případě že číslo účtu existuje, musíte žádat banku, která žádá o vrácení klienta; v případech kdy nedojde k plnění dobrovolně se musíte obrátit na soud.