ČSSZ nezapočetla odpracované dny, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, při kontrole počtu odpracovaných let bylo zjištěno, že nebylo započteno 180 dní v roce 2001. V té době jsem byl zaměstnán jako pojištovák (OSVČ) u pojišťovny, která dnes neexistuje. Bylo mi sděleno na soc. správě, že za rok 2001 nebylo podáno daňové přiznání. Nevím jak dál postupovat, když firma zanikla a já nemám žádné podklady ohledně aktivit u pojišťovny. Nemám ani odhad ohledně příjmu a výdeje peněz. Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že ani existující pojišťovna by Vám nepomohla, neboť Vás platila coby dodavatele na faktury. V pozici OSVČ jste to pouze Vy, kdo je zodpovědný za daňová přiznání a odvody sociálního pojištění (na rozdíl od zaměstnance na pracovní smlouvu). Platil jste řádně v roce 2001 sociální pojištění min. ve výši minimálních záloh? Jestliže jste nepodal ani daňové přiznání, pak není vyloučeno, že jste pozapomněl platit i tyto odvody. Pokud víte, že jste si sociální pojištění řádně platil, zkuste ČSSZ doložit jakékoliv dokumenty, které by to potvrzovaly.