Dokládání dokumentů bance, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
30.10.2022 Hypoteční poradna

Dobrý den, dostali jsme od stavební spořitelny nedoporučeným dopisem upozornění, že jsme nedoložili dva doklady ke sjednanému úvěru. Stavební spořitelna v nedoporučeném dopise tvrdí, že nám poslala již 3 upozornění, a proto je toto upozornění již zpoplatněno. Předešlá upozornění jsme ale neobdrželi. Žádost o zrušení zpoplatnění spořitelna odmítá a nechce ani doložit převzetí předešlých výzev. Jeden z dokladů byl podmínkou k uzavření úvěru a předali jsme jej zástupci stavební spořitelny, jinak nemohl být úvěr sjednán. Tento doklad na nás znovu spořitelna chce doložit a hrozí v případě nedoložení další, vyšší pokutou. Jak máme ve sporu se stavební spořitelnou postupovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

můžete-li doložit, že jste potřebné dokumenty stavební spořitelně předali, informujte o tomto stavební spořitelnu. Mohlo dojít k selhání poradce, který s Vámi úvěr ze stavebního spoření sjednával (např. dokumenty od vás převzal, ale spořitelně je dále nepředal) - vše by ale bylo nutné prokázat. Pokud předávku dokumentů doložit nemůžete, doporučuji požadované dokumenty spořitelně doložit znovu. Případně, pokud se Vám přístup vaší stavební spořitelny nelíbí, požádejte o úvěr u konkurence.