Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #6384, Doplňkové penzijní spoření a změna fondu

Doplňkové penzijní spoření a změna fondu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
10.4.2019 Spoření

Dobrý den, rozhodl jsem se ukončit DPS u jedné penzijní společnosti a převést naspořené prostředky do druhé penzijní společnosti. V obou jsem si sjednal dynamickou strategii. V klientském portálu jsem zjistil, že peníze byly ihned po výpovědi odinvestovány, leží "ladem" na peněžním účtu a čekají na konec výpovědní lhůty, aby mohly být převedeny do nové penzijní společnosti. Můj dotaz zní, zda jsou ze zákona nějak zhodnocovány tyto "ladem" ležící peníze - akciové fondy mají teď docela zajímavou růstovou vlnu a pochopitelně bych z ní rád aspoň něco měl. Děkuji za odpověď. Tomáš

Dobrý den,

s tímto nic nenaděláte, je třeba vyčkat na konec sjednané výpovědní lhůty. Dynamické fondy investující do akcií teď určitě žádnou růstovou vlnu nezažívají, spíše naopak. V minulém roce byly všechny fondy ve ztrátě 6-11%, letos to nebude lepší. Kompletní přehled všech penzijních fondů zde v našem srovnávači.