Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14109, DPP a prohlášení poplatníka

DPP a prohlášení poplatníka, Daně

3.5.2021 Daně

Dobry den, byla jsem cely rok 2020 na rodicovske dovolene. U zamestnavatele, u ktereho cerpam RD, pracuji na DPP a mam podepsane prohlaseni poplatnika. Prijem byl do 10 000 Kc za rok. Jiny zdanitelny prijem nemam. Zamestnavatel mi zpracoval danove priznani a informoval me o nulove vratce. Jak je to prosim se slevou na poplatnika? Nemela bych dostat nejakou vratku? Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pokud jste podepsala prohlášení poplatníka, pak Vám byla sleva na poplatníka uplatňována již v průběhu roku (dostávala jste s každou výplatou více čistého). Proto s ročním příjmem až do 165 600 Kč nebude mít žádnou vratku, neboť celou slevu (24 840 Kč) vyčerpáte již během roku.