Jak a kde požádat o osobní bankrot a co to obnáší? Co se změní, pokud jsem pracující a exekutor nemůže stahovat finanční výdělky?

Dobrý den, kde mohu požádat o osobní bankrot? A co to vše obnáší? Nebo jak se pro mě situace změní, když jsem pracující, ale exekutor mi nemůže nic stahovat z finančních výdělků, které mám?

Dobrý den,

o osobní bankrot se žádá pomocí žádosti o insolvenci, kterou Vám za úplatu sepíše např. právník. Žádost je následně posuzována a schvalována soudem. Pro schválení oddlužení musíte být schopen splácet min. 2 200 Kč měsíčně. Máte-li tak nízké příjmy, že Vám nelze na exekuce ni srážet, doporučuji předem ověřit, zdali byste podmínku "být schopen splácet min. 2 200 Kč po dobu 5 let" byl schopen plnit (záleží na výši příjmu a počtu vyživovaných osob).