Exekuce na plat, Exekuce a insolvence

Dobrý den, přítelovi minulý měsíc přišla exekuce na plat v celkové výši 11 695 Kč, která byla v plné výši stržena ze mzdy. Avšak tento měsíc mu přišla výplata na účet v plné výši, ale na účtě se mu peníze zablokovaly s tím, že si je prý exekutor může strhnout až po 30 dnech a že vymáhaná povinnost je pry 8 367 Kč. Nechápu tedy, proč mu to nepřišlo celé dohromady minulý měsíc a proč když byla exekuce jen 11 695 Kč. Má platit ještě 8 367 Kč. Vůbec tomu nerozumíme a v kanceláři exekutora to nikdo nezvedá. Děkuji

Dobrý den,

kolik tedy činí celková výše exekuce? 11 695 Kč nebo 11 695 Kč + 8 367 = 20 062 Kč? Pokud oněch 20 062 Kč, pak exekutor pravděpodobně nemohl strhnout celou tuto částku z jedné mzdy naráz, neboť exekuovanému vždy náleží nezabavitelné minimum. Teprve po vymožení celého dluhu exekutor účet v bance odblokuje.