Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21428, Exekutor mi zablokoval běžný účet

Exekutor mi zablokoval běžný účet, Běžný účet

19.5.2023 Běžný účet

Dobrý den, 22.5. 2023 za mě známý vyplatí exekuci. Co mám udělat, aby mi exekutor odblokoval účet co nejdříve? Čekám důchod 6 500 Kč, jsem po těžké operaci a nemám na léky, jídlo, injekce. Prý to trvá i několik týdnů. Mám oprávněné obavy, že s prázdným účtem nevydržím ani pár dnů. Můžete mi poradit? Předem děkuji!

Dobrý den,

odblokování účtu po doplacení exekuce závisí na rychlosti a aktuální vytíženosti exekutora, může zabrat i několik týdnů. Z důchodu 6 500 Kč nelze na exekuci nic srážet. Jednou za dobu trvání exekuce můžete banku požádat o výplatu až trojnásobku životního minima ze svého zablokovaného účtu (máte-li na běžném účtu dostatečný zůstatek). Pokud jste tak doposud neučinil, mohl byste požádat o výplatu 6 500 Kč touto cestou. Dlužník v exekuci se zablokovaným účtem může taktéž požádat o chráněný účet, který je pro exekutory nedotknutelný.