Jak zjistit, zda je prodejce z bazaru důvěryhodný?

13.6.2019 Podvod

Dobrý den, našel jsem zde dotaz, který sedí na prodejce z sbazaru, od něhož bych rád koupil jeho nabízené zboží. E-mailová komunikace s ním zatím probíhá v pořádku, ale toto mě trochu zabrzdilo. Nevíte prosím, jestli se dá zjistit, zda tazatel tohoto dotazu nějak vyřešil problém? Děkuji.

Dobrý den,

s falešnými zahraničními prodejci ztrátu peněz těžko vyřešíte, neboť sídlí v zemích s velmi špatnou vymahatelností práva. Váš prodávající na sbazaru má jako adresu uvedenou Prahu 8. Neboť chcete koupit zboží za desítky tisíc korun, určitě trvejte na osobním předání. Pokud se za tímto českým profilem skrývá cizinec ze zahraničí, pravděpodobně se jedná o podvod (proč by jinak inzeroval na českém bazaru?).

Všichni podvodníci musí mít perfektní vystupování a komunikaci, jinak by těžko někoho podvedli. Argument "komunikace zatím probíhá v pořádku" určitě není důvodem pro podceňování rizika podvodu.

Dodatek: prošel jsem zmíněné inzeráty - nedokonalá čeština, která je výstupem automatického překladače - dejte od toho ruce pryč, je to podvod.