Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #6153, Finanční arbitr a řešení sporů

Finanční arbitr a řešení sporů, Banka

6.3.2019 Banka

Pokračování dotazu č. 6149: Naše příjmy na hypotéku vycházely dobře, ani jeden z nás nemá kreditní kartu ani kontokorent. Jediný problém, který byl byl ten registr..jak jsem říkala, manžel před 5ti lety měl účet u Raiffeisenbank, kde měl nastavený kontokorent 30.000 Kč..ten použil a uhradil jej později než měl..banka ho upozornila, že má částku uhradit, což v tom roce 2014 šel, udělal, účet zrušil a bylo mu řečeno, že je vše v pořádku. Nyní když jsem řešili hypotéku, zjistili jsme, že má v registru aktivní zesplatněný úvěr, s tím,že se tam ukazuje samozřejmě částka toho kontokorentu. Pro ostatní banky to tedy vypadalo tak, že manžel Raiffeisenbance dluží 5 let 30.000 Kč, nereaguje a teď, když si chce vzít hypotéku částku uhradil. Hypotéka se nám tedy zamítla s tím, že s takovým statusem jsem bez šance. Volali jsme proto do Raiffeisenbank co to má být a dozvěděli jsme se, že tam manžel 5 let dluží 0,48 Kč, proto tato situace vznikla. Manžela po celou dobu nikdo neinformoval, jelikož poslaní dopisu nebo čehokoliv jiného by bylo dražší než dluh:-) Jsem z toho zoufalá a nechci to nechat jen tak, nevím spíš kam se odvolat a zda mám šanci uspět. Poměrně dost nám jednání této banky zkomplikovalo život. Děkuji

Dobrý den,

máte-li pocit, že jste byla jednáním banky poškozena, můžete věc řešit s pomocí Finančního arbitra