Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8953, Helvetia Apothéke a prodej po telefonu

Helvetia Apothéke a prodej po telefonu, Podvod

14.2.2020 Podvod

Dobrý den, chtěla bych poradit, zda je možno nepřevzít a neplatit zásilku od Helvetia Apotheke, protože v telefonátu mi mladý muž nabízel granule pro psa, což jsem vzala, ale i když mluvil rychle, tak jsem jej stačila vnímat a řekl, že jako odměnu mohu mít nějakou výživu pro své tělo, jen za další poštovné, což mě mátlo, ptala jsem se jej znovu a znovu a on se snažil mluvit opět zběsile rychle, takže z toho nebylo jasné, že mi dojdou vlastně dvě zásilky, ta druhá z jiné firmy, takže jasný podvod na zákazníka, který chce koupit pouze granule pro své zvíře a jako odměnu teda přijme zdravotní doplněk stravy pro sebe. Teď mi došel email, že zašlou granule a další email, že mi dojde doplněk stravy pro mne, ale už od jiné firmy - Helvetia Apotheke. Jde toto odmítnout hned na začátku a zásilku nepřevzít? Děkuji,přeji hezký víkend

Dobrý den,

na internetu najdete desítky stížností na tuto firmu pro nekalé obchodní praktiky. Určitě dejte podnět obchodní inspekci a pro příště důrazně doporučuji se s nikým takto po telefonu nevybavovat, neobjednávejte takto ani granule pro psa. Dobré produkty není třeba nutit lidem po telefonu, takto se prodávají výhradně špatné a nevýhodné produkty a služby, viz náš článek Podvody s prodejem produktů po telefonu. Pokud jste si nic výslovně neobjednávala, zásilku určitě nepřebírejte. Podvod může být i skryt v převzetí zásilky, kdy byste se třeba mohla převzetím zásilky přihlásit k pravidelnému odběru zboží se smluvní pokutou za neodebrání další zásilky. V případě pochybností doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.